Pieniądze tematem przewodnim najbliższej sesji

16.12.2013   Autor: Redakcja
---

Zmiany w budżecie na ten rok, uchwalenie go na kolejny, dofinansowania na realizację różnych zadań i podjęcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2014-2024 - te tematy mają największe szanse na wywołanie emocji podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Piły.

Jeśli nie dojdzie do niespodziewanych wydarzeń, tak jak w minionym roku, gdy radnych zwołano w Sylwestra, wtedy wtorkowa sesja będzie ostatnią w tym roku. Tradycyjnie już na sam koniec możemy spodziewać się ogromnych emocji związanych z podziałem środków finansowych. Już piątym punktem jutrzejszych obrad będzie projekt budżetu na rok 2014. Pewne jest, że dyskusja nad ostatecznym kształtem miejskiej kasy w kolejnym roku będzie zażarta, ale raczej mało realne, by do projektu wprowadzono istotne korekty.

Radni będą głosować także nad zmianami w tegorocznym budżecie. W projekcie uchwały dotyczącym tego tematu nie ma wprawdzie punktów, które mogłyby wywołać wiele emocji, ale na uwagę zasługuje chociażby fakt przekazania ponad 2,5 tysiąca złotych na kolejną modernizację fontanny na ulicy Śródmiejskiej. Znalazło się tam także miejsce na zapis mówiący o 6 tysiącach złotych, które zostaną wydane na uiszczenie opłaty za pozostawienie na jednym z parkingów pojazdu porzuconego na terenie naszego miasta. Prawo nakazuje bowiem przejęcie praw do takich pojazdów właściwej gminie, która później musi pokryć rachunek za miejsce parkingowe.

Tematów związanych z pieniędzmi będzie zresztą więcej. Gmina Piła chce w przyszłym roku z własnego budżetu wspomóc także inne jednostki samorządu terytorialnego. Powiat Pilski ma otrzymać dotację na zakup samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, a Samorząd Województwa Wielkopolskiego zostanie odciążony dzięki środkom przekazanym na utrzymanie dróg wojewódzkich przebiegających przez nasze miasto.

Przeczytaj więcej o: glosowanie, rada miasta, sesja, pieniądze,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group