Szlachetna Paczka

---

Może ją zrobić każdy, indywidualnie lub wspólnymi siłami. Wystarczy skrzyknąć grupę znajomych, rodzinę lub kolegów z pracy – Szlachetna Paczka, bo o niej mowa w tym roku będzie miała swój „sztab” także w Pile.

Aby zapoznać pilan z ideą Szlachetnej Paczki odbył się happening promocyjny. Ubrani na czerwono wolontariusze przeszli po Pile wręczając ulotki i namawiając do włączenia się w akcję.

- Tę akcję od innych wyróżnia to, że pomagamy w taki sposób, jaki jest najbardziej odpowiedni w przypadku konkretnej rodziny. Są to takie rzeczy, których rodzina najbardziej potrzebuje, dlatego można być pewnym, że ta pomoc nie pójdzie na marne, a wręcz obdarowanych uszczęśliwi – mówi Anna Lempert, lider regionu Piła.

Zasady są proste. Krok 1. należy zebrać grupę osób, która wspólnie decyduje się pomóc rodzinie w potrzebie. Krok 2. wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i poszukać rodziny, której chce się pomóc. Krok 3. zgodnie z opisem rodziny oraz jej potrzeb i marzeń przygotować paczkę (pomoc oferuje wolontariusz opiekujący się daną rodziną). Krok 4. 7 lub 8 grudnia dostarczyć paczkę do magazynu. Do rodziny dostarczy ją wolontariusz, a darczyńcy przekaże relację z jej rozpakowania.

W tej chwili w bazie Szlachetnej Paczki figurują 32 rodziny z Piły. Magazyn, do którego należy przynieść przygotowane paczki będzie się mieścił w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Żeromskiego 41 w Pile.

Więcej informacji na https://www.facebook.com/SzlachetnaPaczkaPila.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group