Wymiana studentów - inwestycja na przyszłość

31.10.2013   Autor: Redakcja
---

Nie od dziś wiadomo, że najlepiej nauczyć się języka obcego przebywając w środowisku osób władających właśnie tym językiem. Pilscy studenci mają taką możliwość dzięki programowi Erasmus.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile, w ramach projektu Erasmus, umożliwia swoim studentom naukę w krajach europejskich.

- W semestrze zimowym z projektu skorzystało dwadzieścia osób. Wyjechali oni do Rumunii, Turcji oraz na Słowację. Już dzisiaj połowa z nich opowiedziała się za pozostaniem tam na kolejny semestr. Z możliwości wyjazdu częściej korzystają dziewczyny - mówi mgr Łukasz Marczak, uczelniany koordynator programu Erasmus.

Wyjazd do innego kraju daje studentowi szereg możliwości. Zdobycie dyplomu na zagranicznej uczelni i zapewnienie sobie lepszego startu w karierze zawodowej, to tylko jedna z korzyści.

- Korzyści jest naprawdę dużo. Uzyskanie bardzo dobrego CV, możliwość opanowania języka urzędowego kraju, w którym się przebywa, np. tureckiego. Otwarcie rynku lokalnego dla młodych, zdolnych osób, nawiązywanie znajomości - dodaje Ł. Marczak.

Czterdziestu pracowników PWSZ bierze udział w szkoleniach, natomiast dwadzieścia osób będzie prowadziło zajęcia, które odbędą się m.in. w Hiszpanii, Belgii, Rumunii i Turcji. Udział w projekcie Erasmus niesie same korzyści. Przede wszystkim stawia młodych ludzi w bardzo dobrej sytuacji na samym początku życia zawodowego. Dlatego młodzież nie powinna się bać, tylko korzystać z szansy, jaka przed nią stoi.

fot. erasmus.pwsz.pila.pl

Przeczytaj więcej o: pila, pwsz, Erasmus, studenci, szansa,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group