Impreza przeciwko rasizmowi

28.10.2013   Autor: Redakcja
---

Już po raz trzynasty w Europie, a dwunasty w Pile w zeszłym tygodniu zorganizowana została Akcja FARE - Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie. FARE, to sieć organizacji pozarządowych, grup społecznych i kibiców zaangażowanych w zwalczanie dyskryminacji w europejskim futbolu oraz promowanie sportu bez uprzedzeń.

W Pile, od 23 do 25 października, odbył się szereg akcji w ramach Tygodnia Akcji FARE. Główne wydarzenia odbyły się w I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowska-Curie w Pile. Najpierw odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Prezydenta Piły. Drużyną fair play turnieju została ekipa uczniów, która otrzymała puchar z rąk Sebastiana Dzikowskiego, dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Pile.

W I LO przez trzy dni można było podziwiać wystawę plakatów pod hasłem "Futbol przeciwko rasizmowi w Europie". W minioną środę odbył się także wykład pt. "Dlaczego rasizm? Język nienawiści", który poprowadził Leszek Naranowicz, wielkopolski przedstawiciel Stowarzyszenia Nigdy Więcej. Na koniec akcji odbył się koncert pod hasłem "Wykopmy rasizm ze stadionów". W Klubie Barka zagrał Abradab.

Źródło: Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ Oddział Piła. Grupa Anty-Nazistowska Piła.

Zdjęcia: Aneta Milewska i Łukasz Marczak

Przeczytaj więcej o: pila, koncert, abradab, rasizm, fare, I LO,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group