Rasizmowi mówimy nie

22.10.2013   Autor: Redakcja
---

Już dwunasty raz w Pile zostanie zorganizowana akcja Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie. Akcja jest prowadzona na terenie całego kontynentu.

Football Against Racism in Europe - w skrócie FARE, to sieć organizacji pozarządowych, grup społecznych i kibiców zaangażowanych w zwalczanie dyskryminacji w europejskim futbolu oraz promowanie sportu bez uprzedzeń. Piłka nożna, to sport popularny na całym świecie. Na stadiony przychodzą całe rodziny, dlatego ważne jest, aby wszyscy czuli się bezpiecznie.

W Pile, jak każdej jesieni, odbędzie się akcja FARE. I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie zorganizuje 23 października, w godzinach 11:00 - 13:00 turniej piłki nożnej. W samo południe w auli I LO zostanie poprowadzony wykład przez Wiktora Marszałka,  wielkopolskiego przedstawiciela Stowarzyszenia "Nigdy Więcej z Poznania, zatytułowany  "Dlaczego rasizm. Język nienawiści". Od środy do końca tygodnia, w holu będzie można podziwiać wystawę pod hasłem "Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie".

Ponadto 25 października 2013 r. odbędzie się koncert ABRADAB (reggae, rap) w Klubie Muzycznym BARKA, pod hasłem: „Wykopmy rasizm ze stadionów”, „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”.  Patronat honorowy nad akcją objął Piotr Głowski, Prezydent Piły.

Źródło: Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" Oddział Piła

fot. lechia.pl

Przeczytaj więcej o: pila, pilka nozna, rasizm, akcja fare,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group