Prosimy nie śmiecić!

11.10.2013   Autor: Redakcja
---

Wystawianie odpadów wielkogabarytowych poza harmonogramem jest zwykłym śmieceniem i stanowi wykroczenie. Warto przypomnieć też, że w nowym systemie o wiele łatwiej pozbyć się odpadów problemowych, w tym wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, niż miało to miejsce wcześniej. Odpady te można dostarczać do wyznaczonych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, częściej też organizowane są zbiórki mobilne.

Zanim zaczął obowiązywać nowy system, przeprowadzana była jedna lub dwie mobilne zbiórki odpadów, a w niektórych gminach nie było ich wcale. Teraz Związek organizuje cztery takie zbiórki w roku – jedną na kwartał (w Pile najbliższa mobilna zbiórka zostanie przeprowadzona od  4 do 9 listopada br.). Warto podkreślić, że wystawianie odpadów wielkogabarytowych poza harmonogramem jest śmieceniem i traktowane jest jako wykroczenie.

Niezależnie od zbiórek mobilnych, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00 odpady problemowe, w tym wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz odpady budowlane i rozbiórkowe, można dostarczać własnym transportem do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych  w firmie Altvater w Pile przy ul. Łącznej 4A.  Odpady te przyjmowane są nieodpłatnie, podobnie jak odpady zielone, które odbierane są przez PSZOK na terenie Spółki Wodno-Ściekowej „GWDA” przy ul. Na Leszkowie 4 w Pile. Dzięki temu, odpady te nie trafiają na składowisko, tylko mogą być prawidłowo przetworzone i ponownie wykorzystane.

Autor: Agnieszka Matusiak, specjalista ds. gospodarki odpadami, informacji i edukacji ekologicznej.

Przeczytaj więcej o: pila, prgok, harmonogram, odpady wielkogabarytowe,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group