„Luzaki“ na dwóch kółkach

29.09.2013   Autor: Magdalena Lach
---

Mają niespełna siedemnaście lat, a już potrafią zrobić na swoich BMX-ach skomplikowane ewolucje – Luzaki, to pilska grupa specjalizująca się w extremalnej jeździe na rowerach.

Niewiele osób wie o ich istnieniu, nie każdy też widział ich ewolucję, jednak to co robią na swoich BMX-ach zapiera dech w piersiach.

Pomysłodawcą i założycielem pilskiej grupy "Luzaki" jest Oskar Bednarski, na co dzień uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile – Moja jazda zaczęła się już w podstawówce. Rodzice kupili mi pierwszy rower, nie był z najwyższej półki, ale dało się jeździć – wyjaśnia lider pilskiej grupy. – Teraz mogę powiedzieć, że razem z kolegami jeździmy już na poważnie, a moja przygoda z BMX-em trwa już ponad 5 lat. – dodaje Oskar Bednarski.

Jazda na jednym kole, zeskoki z kilkumetrowych ramp czy jazda na poręczy nie stanowią dla nich najmniejszego problemu. Problemem jest jednak brak odpowiedniego skateparku, gdzie utalentowana młodzież mogłaby podnosić swoje umiejętności – W Pile za bardzo nie ma gdzie jeździć. Mamy jeden duży plac, jednak to za mało. Potrzebowalibyśmy profesjonalnego skateparku, żebyśmy mogli podnośić swoje umiejętności – kończy Bednarski.

Umiejętności pilskich „Luzaków“ bedzie można podziwiać już w najbliższy wtorek w Magazynie Sportowym Tempo o godz. 20.00. Zapraszamy!

 

 

Przeczytaj więcej o: sport, rowery, jazda na BMXach, Luzaki,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group