Mistrzowski finisz

15.09.2013   Autor: Magdalena Lach
---

Znamy zwycięzcę kolejnej edycji Otwartych Mistrzostw Piły w Kolarstwie Szosowym. Mirosław Mazurowski z Goleniowa najszybciej pokonał trasę liczącą 56 kilometrów wygrywając kategorię Open.

 

Pierwszym etapem siódmej odsłony kolarskich mistrzostw była jazda indywidualna na czas. W odróżnieniu od zeszłego roku start i finisz „czasówki“ przeniesione zostały z ulicy Żeromskiego na ulicę Mickiewicza. Poza tym trasa wyścigu nie uległa zmianie. W kategorii Open najlepszy czas uzyskał Jan Zugaj. Tuż za nim uplasowali się Mirosław Mazurkowski i Andrzej Głowacki.

Najbardziej oczekiwanym punktem zawodów był wyścig ze startu wspólnego, którego trasa wiodła ulicami Piły. Nie zabrakło również miejsca na wyścigi w kategoriach takich jak Hobby – 7 km., VIP – 7 km., czy Amator – 28 km.

Na starcie głównego wyścigu kibice mogli zobaczyć zwycięzcę poprzedniej edycji zawodów Pawła Rychlickiego, jednego z najlepszych pilan w kategorii MTB, Borysa Górala czy doświadczonego Jana Zugaja.

Od początku wyścigu faworyci narzucili mocne tempo. Już po pierwszej rundzie widać było, że walka o zwycięstwo rozegra się na ostatnich metrach wyścigu. W czołówce stawki znajdował się wspomniany Jan Zugaj - który przed wyścigiem nie ukrywał, że przyjechał do Piły, aby walczyć o podium również w wyścigu głównym. Doświadczony kolarz szybko musiał zweryfikować swoje plany, bowiem na jednym z zakrętów zawodnikowi pękła opona.

Końcówka wyścigu należała do trójki kolarzy. Mirosław Mazurowski, Radosław Lonka oraz Marcin Bartolewski rozegrali emocjonujący finisz, z którego zwycięsko wyszedł pierwszy z nich.

Na najlepszych zawodników oraz zawodniczki czekały pamiątkowe puchary, statuetki oraz nagrody rzeczowe.

Klasyfikacja Open (najlepsi zawodnicy)

  1. Mirosław Mazurowski
  2. Radosław Lonka
  3. Marcin Bartolewski
  4. Adam Mastalerz
  5. Paweł Rychlicki
  6. Tadeusz Korzeniewski

Klasyfikacja Open kobiet

  1. Małgorzata Zelner
  2. Victoria Magnucka
  3. Monika Buchowiecka

 

 

 

 

Przeczytaj więcej o: sport, Mistrzostwa w Kolarstwie Szosowym,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group