Projekty edukacyjne - nabór

02.09.2013   Autor: Redakcja
---

Do 10 września trwa nabór wniosków w konkursie grantowym Fundacji BGK - nawet 10 tys. zł na projekty edukacyjne dla dzieci wiejskich.

Do 10 września br. można składać wnioski w VI edycji konkursu grantowego „Na dobry początek!” Fundacji BGK im. Jana Kantego Steczkowskiego. O dofinansowanie projektów edukacyjnych dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat mieszkających na terenach wiejskich i w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców mogą się ubiegać fundacje, stowarzyszenia, biblioteki, domy kultury, przedszkola publiczne oraz jednostki samorządu terytorialnego, czyli  podmioty działające na rzecz dobra publicznego oraz niedziałające dla osiągnięcia zysku.

Dofinansowanie projektów w konkursie wynosi od 3 do 10 tys. zł. Obejmuje ono zakup pomocy dydaktycznych, zakup sprzętu lub wyposażenia związanego z realizowanym projektem. Wymogiem jest wkład własny organizatora projektu, w wysokości 10% wartości dofinansowania.

Projekty można zgłaszać na dwa sposoby: pierwszy - grupa docelowa, dzieci w wieku 2 - 5 lat mieszkające na wsiach i w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców, uczestniczące w edukacji przedszkolnej. Drugi - dzieci w wieku 2 - 4 lat z terenów wiejskich i miejscowości do 20 tys. mieszkańców, które nie są objęte edukacją przedszkolną.

- Przy ocenie wniosków uwzględniane są kryteria takie jak: nowatorskość, przydatność projektu dla odbiorców, partnerstwo – czyli wykorzystanie zasobów lokalnych i współpraca z innymi organizacjami przy realizacji projektu oraz zaangażowanie rodziców - mówi Adrianna Lepka, prezes Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego.

Termin zgłaszania wniosków upływa 10 września 2013 roku, a realizacja nagrodzonych w konkursie projektów, nastąpi od stycznia do czerwca 2014 roku. Szczegółowe informacje i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego: www.fundacja-steczkowskiego.pl.

Regulamin konkursu oraz formularz wniosku intencyjnego znajduje się w zakładce:
http://www.fundacja-steczkowskiego.pl/Programy/Dotacje_Na_dobry_pocz%C4%85tek!/Edycja_2013-2014/dokumenty_programowe/

fot. fundacja-steczkowskiego.pl

Przeczytaj więcej o: edukacja, projekt, dzieci, konkurs, dofinansowanie,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group