Odnajdź sam siebie

15.07.2013   Autor: Redakcja
---

”Jak tu dawniej było...”. Od wczoraj w Muzeum Ziemi Wałeckiej można obejrzeć wystawę fotografii Antoniego Gąsiorowskiego, pierwszego historycznego, wałeckiego fotografa.

Wystawa przedstawia zdjęcia Wałcza z lat 60-70-tych XX w.

- Wybierając zdjęcia z prywatnej kolekcji, staraliśmy się pokazać jak najwięcej miejsc związanych z miastem, które w tej chwili wygląda inaczej i ludzi, którzy wówczas w mieście żyli - a więc, możliwe, że ktoś może odnaleźć na fotografiach sam siebie. Zdjęcia nie miały żadnych obróbek cyfrowych, zostały jedynie powiększone i oczyszczone – reszta była pozostawiona tak jak pan Antoni je wywołał - powiedziała portalowi asta24 Marlena Jakubczyk z Muzeum Ziemi Wałeckiej.

Historia pana Antoniego sięga 1945 roku, w którym założył swój zakład fotograficzny, a potem wykształcił wielu młodych fotografów. Fotograf jest postacią dobrze znaną wałczanom przede wszystkim dlatego, że poruszał się zawsze ze swoim aparatem, dokumentując wszystko to co spotkał. Wernisaż przyciągnął sporą publiczność, a wystawę oglądać można do 29 września.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group