Piękno jest bezcenne

04.07.2013   Autor: Redakcja
---

Czy jednak na pewno? Rewitalizacja Parku Miejskiego w Pile praktycznie dobiegła końca, jej koszt to blisko milion złotych.

Nowa fontanna, plac zabaw dla dzieci, labirynt, nowe oświetlenie, rośliny oraz odnowione wejście główne do Parku Miejskiego. Ostatnie trzy lata to czas wielkiej metamorfozy.

- Prace praktycznie dobiegły końca. Została już tylko kwestia wymiany śmietników, które wyglądem będą nawiązywać do stylowych lamp. W całej Pile natomiast zamieniamy kosze pomarańczowe na niebieskie - mówi Piotr Głowski. - Widać, że pilanie chętnie tutaj odpoczywają. Dużą popularnością zaczynają się zresztą cieszyć ,,Spotkania parkowe'', które organizujemy od zeszłego roku. Podczas tych koncertów widać, jak to miejsce żyje – dodaje prezydent Piły.

Koszt rewitalizacji parku to blisko milion złotych. Sporą część pochłonął remont wejścia głównego, które zmieniło się chyba najbardziej. Oprócz granitowych alejek, nowych ławek oraz kwiatów na uwagę zasługuje kamienna aranżacja autorstwa Rafała Ryłko.

- Każdy z pięciu kamieni symbolizuje jeden wiek, czyli łącznie 500 lat Piły. Mostek, który przebiega przez rabatę natomiast to metafora przejścia w kolejne 500-lecie - mówi R. Ryłko.

Niewątpliwie Park Miejski się zmienił. Czy jednak na plus? Wystarczy przejść się i sprawdzić samemu – do czego zachęcamy. W końcu o gustach się nie dyskutuje.

Przeczytaj więcej o: pila, Rewitalizacja Parku Miejskiego,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group