Wakacje rozpoczęte

02.07.2013   Autor: Redakcja
---

Chociaż aura za oknem tego nie potwierdza, to sezon wyjazdów urlopowych w pełni. Lato to czas zabawy, jednak rozsądku nigdy nie za wiele. Szczególnie jeśli chodzi o odpoczynek nad wodą i podróż autokarem.

Na Płotkach sprzęt na spragnionych odpoczynku już czeka. Czekają również ratownicy, którzy na szczęście nie musieli jeszcze interweniować. Rozsądek odpoczywających jak na razie bierze górę i oby tak dalej. Do końca sezonu pozostały jeszcze ponad 2 miesiące.

- Jesteśmy doskonale przygotowani. Jak na razie jest bezpiecznie, nie mieliśmy żadnych poważnych zdarzeń - mówi Daria Wójcicka, ratownik Wodnego ochotniczego Pogotowia ratunkowego.

Wypoczynek na lokalnych kąpieliskach to tylko jedna z możliwości. Część pilan wyjeżdża poza granice miasta. Rozsądek na drodze podczas podróży do wymarzonego celu jest równie ważny. Własny środek transportu możemy przygotować sami, jednak wybierając się na wycieczkę zorganizowaną przez biuro turystyczne musimy zaufać określonemu przewoźnikowi. Katarzyna Wrotecka z salonu firmowego Itaka w Pile zapewnia, że klienci mogą spać spokojnie. - Korzystamy z usług sprawdzonych przewoźników, którzy są doskonale przygotowani - mówi .

W razie wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy autokaru oraz stanu technicznego pojazdu zawsze możemy wezwać policję. Jak informuje nadkom. Tomasz Wojciechowski świadomość przewoźników z roku na rok wzrasta.

- W zeszłym roku nie dopuściliśmy do jazdy dwa autokary. W tym roku jak na razie wszytko jest w porządku. Oprócz stanu technicznego pojazdu bardzo ważna dla nas policjantów jest trzeźwości kierowców. W tym sezonie żaden z nich nie był pod wpływem alkoholu - mówi nadkom. Tomasz Wojciechowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Bezpieczne wakacje to przede wszystkim hasło, które powinno przyświecać każdemu z nas. To jednak również akcja, którą przez całe lato będą prowadzić policjanci w całym kraju. Można się zatem spodziewać wzmożonych kontroli na drogach, ale również w ośrodkach wypoczynkowych.

Przeczytaj więcej o: wakacje, bezpieczeństwo,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group