Przedszkolaki i retrozabawki

27.06.2013   Autor: Redakcja
---

Wszystko zaczęło się od tęsknoty - tęsknoty za dzieciństwem.

,,Zabawka mojego dziadka'' to wspólny projekt nauczycieli oraz przedszkolaków z pięciu krajów: Polski, Cypru, Turcji, Węgier oraz Łotwy. Nasz kraj w tym międzynarodowym przedsięwzięciu reprezentuje Publiczne Przedszkole nr 3 w Pile. ,,Zabawka mojego dziadka'' to projekt, który polega przede wszystkim na zabawie, a dokładnie na tworzeniu zabawek i to nie byle jakich - bo takich jakimi bawili się dziadkowie przedszkolaków. Oprócz odkrywania dzieciństwa swoich babć i dziadków, przedszkolaki poznawały również kulturę państw biorących udział w projekcie.

- Ten projekt jest niezwykle bogaty. Dzieci oprócz integracji, poznawania obcych kultur, uczą się cierpliwości i szacunku do rzeczy, które wykonały własnoręcznie - mówi Ariana Latzke, dyrektor Przedszkola nr 3 w Pile.

Współpraca trwa od września 2012 roku. W tym miesiącu odbyło się pierwsze podsumowanie projektu. Nauczyciele oraz przedszkolaki z Przedszkola nr 3 w Pile efekty swojej pracy zaprezentowały tworząc specjalną wystawę. Eksponaty to przede wszystkim zabawki wykonane przez ich rówieśników z krajów partnerskich.

- To był ciekawy i pracowity rok, pojawiły się niestey problemy. Dotyczyły one przede wszystkim kwestii komunikacji, w końcu w projekcie bierze udział pięć różnych państw. Niemniej jednak ten projekt to fajna zabawa - mówi Nursen Gülal, nauczycielka z tureckiego przedszkola Mehlika Emir Altay Anaokulu.

Wystawa zaprezentowana w Publicznym Przedszkolu nr 3 odwiedziła również pozostałe pilskie placówki. Efekt pracy maluchów mogli zobaczyć również seniorzy.

,,Zabawka mojego dziadka'' realizowana jest w ramach europejskiego projektu Comenius. Projekt zakończy się w czerwcu 2014 roku.

Przeczytaj więcej o: pila, edukacja, dzieci, zabawki, program, przedszkole,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group