Omijacie Ujście. Kolejny remont DK11

Omijacie Ujście. Kolejny remont DK11

Spore utrudnienia w Ujściu. Od dzisiaj rozpoczął się tam kolejny etap budowy nowych mostów na Drodze Krajowej nr 11. Wprowadzono ruch wahadłowy. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość na ponad trzy miesiące.  

- Remont nawierzchni drogi podzieliliśmy na trzy części. Etap pierwszy – planujemy, że prace potrwają około 6 tygodni, jednak jest to uzależnione od stanu konstrukcji drogi pod nawierzchnią bitumiczną pomiędzy obiektami. Długość odcinka, na którym będzie ruch naprzemienny to koło 200 m. W ramach tego etapu zostanie zamknięty pas ruchu w kierunku Poznania i wykonana zostanie nowa nawierzchnia na drodze krajowej - tłumaczy Alina Cieślak, rzeczniczka prasowa poznańskiego oddziału GDDKiA. 

Kolejny etap, po otrzymaniu pozwolenia na użytkowanie nowych mostów także potrwa 1,5 miesiąca. Wtedy to drogowcy wejdą z pracami na 200 metrowy pas w kierunku Piły. Trzeci etap rozpocznie się najprawdopodobniej na przełomie października i listopada. Ostatnia część remontu potrwa dwa tygodnie. Drogowcy dokończą wtedy prace w tych miejscach, w których nie pozwalał na to ruch wahadłowy. Już tworzą się tu korki. Generalna Dyrekcja zaleca kierowcom jadącym do Piły od strony Czarnkowa objazdy przez Trzciankę. 

Galeria

Omijacie Ujście. Kolejny remont DK11 Omijacie Ujście. Kolejny remont DK11 Omijacie Ujście. Kolejny remont DK11

Komentarze

Funkcja dodania komentarzy pod tym artykułem jest wyłączona. Napisz do nas jeżeli chcesz wypowiedzieć się na ten temat.