Zamykają Asta Arenę

21.06.2024   Autor: SK
1489---

“Musi być najpierw trochę gorzej, żeby potem było lepiej” - tak wiceprezydent Piły, Paweł Jarczak, podsumował komunikat - dzisiaj oficjalnie ogłoszony - przez zarządcę stadionu przy Bydgoskiej. Zmiany zapowiedziane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie dotyczą tylko samego obiektu, ale także - a może przede wszystkim - korzystających z toru żużlowców. 
 

Konferencja zorganizowana na trybunach Asta Areny miała dotyczyć podsumowania dotychczasowych prac remontowych prowadzonych na stadionie. Jednak jeden z niezapowiedzianych tematów spotkania wywołał prawdziwą konsternację.  
 

- Z dniem 1-go lipca stadion, na którym się znajdujemy, będzie zamknięty dla publiczności. Powodem tego jest wniosek wykonawcy o przejście z robotami na główną trybunę - powiedział wiceprezydent Piły Paweł Jarczak.


Te opóźnienia w pracach to, zdaniem dyrektora pilskiego MOSIR-u, Dariusza Kubickiego, w dużej mierze zasługa poprzednich władz powiatu. 

 


- Inwestycja była wstrzymywana przez byłego starostę, bo to głównie jemu zawdzięczamy. Przez 2 lata straciliśmy mnóstwo czasu i mnóstwo pieniędzy - podkreśla Dariusz Kubicki. Tych pieniędzy straci też sporo klub żużlowy Polonia. Organizacja rozgrywek poza Piłą oznacza straty z dnia meczowego oraz ogromne dodatkowe koszty. A jakie są wstępne szacunki tych ostatnich? Mowa o nawet kilkudziesięciu tysiącach za każdy mecz. 
 

Myślę, że bliżej 100 (tysięcy złotych - red.) jak to się wszystko zliczy. No i są też niższe, mówiąc o takiej inżynierii finansowej klubu, przychody. Bo to też trzeba założyć, że na dobre mecze wiemy jak możemy zapełnić Asta Arenę, a zdajemy sobie sprawę, że nie powielimy tego wyniku na obcym stadionie - zauważa Dariusz Pućka, prezes Polonii Piła. 
 

Władze miasta podkreślają, że zależy im na rozwoju speedway’a w Pile, o czym świadczyć mają koszty dotąd poniesione. 4,5 mln wydano do tej pory na tor, a sam remont obiektu pochłonie ponad 22 mln złotych. Póki co, ostatni mecz w tym roku na torze Asta Areny, Polonia rozegra 30-go czerwca z Lokomotiv Daugavpils. O tym gdzie pilanie będą jeździć w dalszej części sezonu, klub będzie informował na bieżąco. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group