Nowe kierunki na pilskich uczelniach

21.06.2024   Autor: Artur Maras
1851---308

"Studiuj w Pile" to akcja, która ma zachęcić maturzystów do zapoznania się z ofertą uczelni w mieście. Abiturienci mogą wybierać spośród kilkunastu kierunków. 

 
Dzisiaj mury Akademii Nauk Stosowanych opuścili studenci pedagogiki.  

- Obrony przebiegły w miłej atmosferze. Ze względu na to, że nasi wykładowcy są fantastycznymi ludźmi. Bardzo dobrze oceniam obronę. Fajna sprawa, jeśli ktoś stąd pochodzi, ktoś pracuje i chce jednocześnie połączyć to z nauką - mówi jedna z absolwentek ANS w Pile.

 


- ANS oferuje 12 kierunków studiów. W ich ramach mamy 18 specjalności. W tym roku przygotowaliśmy nowość dla kandydatów, którzy myślą o wyborze uczelni. Jest to lingwistyka stosowana i tutaj będziemy prowadzili dwie specjalności: lektor języka angielskiego oraz tłumacz języka angielskiego w biznesie i zarządzaniu - informuje Aleksandra Fabiszak, rzeczniczka prasowa Akademii Nauk Stosowanych w Pile.

Uczelnia oferuje także studia podyplomowe.  

- Przede wszystkim wsłuchujemy się w głos przedsiębiorców i instytucji z którymi współpracujemy. Jesteśmy uczelnią kształcącą praktycznie  - dodaje Aleksandra Fabiszak, rzeczniczka prasowa Akademii Nauk Stosowanych w Pile.
 
Do wstąpienia w szeregi żaków zachęca także Nadnotecki Instytut UAM w Pile.  

- Najlepszy w regionie, jedyny inżynierski kierunek informatyczny – technologie informatyczne, gdzie przy współpracy z firmami, ale też przy dużym zaangażowaniu naszej kadry, można dodatkowo odbyć specjalistyczne kursy np. MikroTik - przekonuje dr Paweł Owsianny, dyrektor Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile.  

Nauka w pilskim instytucie poznańskiej uczelni trwa 3 i pół roku. Kończy się uzyskaniem tytułu inżyniera.  W przyszłym roku ruszą tutaj studia medyczne. Swoja ofertę przygotowała także filia bydgoskiej Wyższej Szkoły Gospodarki.  

- Nowość na kierunku psychologia. Są to jednolite studia magisterskie pięcioletnie. Absolwentów takich kierunków jak pedagogika, socjologia bądź nauki społeczne, zapraszamy na studia pomostowe. Wówczas taka osoba, może rozpocząć studia już od trzeciego roku. W ofercie mamy również studia licencjackie i magisterskie - mówi Joanna Nieruszewska, manager Kolegium Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Gospodarki w Pile. 

Uczelnia przygotowała także ofertę ponad 20 studiów podyplomowych, w tym audyt energetyczny budynków, zarządzenie w rolnictwie czy logistyka i transport.  

  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group