Naćpany pilanin ukradł pozostawionego na chwilę busa

20.06.2024   Autor: Redakcja
437---313
Kierowca pozostawił na parkingu otwarte auto z kluczykami w stacyjce. Chwilę nieuwagi wykorzystał 36-latek. Pilanin wsiadł do busa i odjechał. 

Do kradzieży auta dostawczego doszło 13 czerwca w centrum Piły. Okazało się, że kierowca zaparkował samochód przed punktem ksero tylko na moment, żeby dostarczyć dokumenty. Mężczyzna zostawił jednak otwarte auto z kluczykami w środku.

- Tę sytuację wykorzystał 36-letni mężczyzna, który wsiadł do busa marki Nissan i odjechał w nieznanym kierunku. W trakcie interwencji do pokrzywdzonego zadzwoniła znajoma, która zauważyła jego samochód. Poruszał się on drogą prowadzącą nad jezioro Płotki. Policjanci przejęli rozmowę ze świadkiem i niezwłocznie udali się w pogoń za sprawcą - informuje sierż. sztab. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji. 
Funkcjonariusze z Piły i Kaczor zatrzymali pilanina. Mężczyzna był pod wpływem amfetaminy nie miał też uprawnień do kierowania. Posiada orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

fot: KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group