Inauguracja sezonu wodnego

28.05.2024   Autor: AK
741---50
Sezon wodny otwarty. Oficjalnie zainaugurowano go w niedzielę na marinie w Czarnkowie. Były darmowe rejsy łodziami i skuterami wodnymi oraz dużo różnych atrakcji.

Marinę otwarto w dzień matki, więc nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych i ich mam. O podniebienia jak zwykle zadbały Koła Gospodyń Wiejskich.

Marina przyciąga i to nie tylko mieszkańców Czarnkowa. Na otwarcie sezonu wodnego zjechali się miłośnicy rejsów po Noteci z całego regionu.

– Zawsze możemy liczyć na Łokietka, Tutaj mieszkańcy często i chętnie przyjeżdżają, przychodzą po prostu całymi rodzinami – mówi Jacek Klimaszewski, burmistrz Czarnkowa.

Czarnkowska marina jest jedną z 33 działających na Wielkiej Pętli Wielkopolski. Szlak wodny przez malownicze tereny ma długość 690 km. Jest najdłuższym szlakiem w Polsce. Obejmuje Noteć i Wartę, jeziora Ślesińskie i Mikorzyńskie oraz żeglowne kanały: Ślesiński i Górnonotecki.

– Ludzie po pandemii covid jaka była, zaczęli szukać miejsc, które warto odwiedzić, które są niedaleko, a są piękne, a właśnie tego typu jak marina w Czarnkowie, która powstała ze środków unijnych czy też innych budynków powstających ze środków unijnych jest godnych odwiedzenia – podkreśla Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Marina w Czarnkowie powstała w starym porcie rzecznym 13 lat temu. Jest jednym z najnowocześniejszych obiektów na Wielkiej Pętli Wielkopolski.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group