Następna stacja: więzienie

15.04.2024   Autor: Redakcja
493---363
Zatrzymaniem 24-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego zakończyła się interwencja złotowskich policjantów w pociągu relacji Krzyż-Chojnice.

– Mężczyzna był poszukiwany i naruszył nietykalność cielesną policjanta. Został doprowadzony do zakładu karnego, a za kolejne popełnione przestępstwo, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności – informuje asp. Damian Pachuc, rzecznik prasowy złotowskiej policji.

Do dyżurnego złotowskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie od konduktora pociągu relacji Krzyż - Piła - Chojnice o awanturującym się mężczyźnie, który nie posiadał biletu i nie chciał opuścić składu. Zgłaszający określił godzinę zatrzymania pociągu na stacji w Złotowie, gdzie już czekali umundurowani funkcjonariusze.

– Wskazany mężczyzna pomimo poleceń wydanych przez pracownika kolei nadal nie chciał opuścić wagonu. Gdy mundurowi podeszli do niego i nakazali opuszczenie pociągu bądź uregulowanie należności za bilet, ten bez zastanowienia zaatakował jednego z policjantów – relacjonuje rzecznik prasowy złotowskiej policji.
24-latek został zatrzymany i doprowadzony do złotowskiej jednostki, gdzie okazało się, że jest poszukiwany do odbycia wcześniej zasądzonej kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa na terenie województwa mazowieckiego. Tego samego dnia mężczyzna usłyszał również zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 
fot.KPP Złotów

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group