Polonia Piła wygrała na swoim torze

03.04.2024   Autor: Jakub Sierakowski
984---274
Pewne zwycięstwo na początek ligi. Pilska Polonia udanie zainaugurowała rozgrywki Krajowej Ligi Żużlowej. Pilanie pokonali na swoim torze gości z Opola. 
 
W ostatnich dniach wokół pilskiego klubu było sporo zawirowań. Ze wspierania Polonii wycofał się sponsor tytularny, czyli Enea. Za to na pewno nie wycofali się kibice, którzy szczelnie wypełnili stadion. Pilanie w pierwszej kolejce KLŻ pewnie pokonali Kolejarza Opole 54:36, a jednym z najlepszych zawodników meczu był nowy kapitan pilskiego zespołu. 
 
- Czy był stres? Myślę, że zawsze jest jakiś delikatny. Mimo upływu moich lat i doświadczenia wiadomo, że młodsi zawsze patrzą na starszego kolegę i ten starszy ma jakąś presję, bo musi pokazać młodym, że ta praca, którą się wykonuje przynosi rezultaty. Trzeba pokazać tym młodym kierunek - tłumaczy Norbert Kościuch z Polonii Piła. 

Oprócz Kościucha, z dobrej strony pokazali się także m.in. Jonas Jeppesen, Adam Ellis, czy Tobiasz Musielak. Z kolei w ekipie gości brylował “stary” znajomy, który reprezentował barwy Polonii dwa lata temu. 
 
- Dość szybko ruszyliśmy z ligą. Ja trzy razy na treningu wyjechałem spod taśmy i jechałem na te zawody z mieszanymi uczuciami, bo nie wiedziałem, czy jestem przygotowany, czy nie. Ale skupiłem się na swojej robocie i wyszło w porządku - opowiada Lars Skupień z OK Kolejarza Opole. 
 
W związku z wycofaniem się z rozgrywek zespołu z Krakowa, teraz przed pilanami aż 3 tygodnie przerwy. 20 kwietnia Polonia zmierzy się na wyjeździe z Unią Tarnów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group