Czym się kierować wybierając projekt domu? Najszybsza droga do rozpoczęcia budowy – gotowe projekty domów

22.02.2024   Autor: Artykuł sponsorowany
473---59

Dom wybieramy zazwyczaj oczami i sercem, ale nie możemy pomijać również elastyczności domowego portfela. W pierwszym odruchu liczą się emocje, wygląd zewnętrzny i jakieś wstępne wyobrażenie o wymarzonym domu. Druga sprawa to ograniczenia działki, jak i finansowy limit, który ogranicza ramy naszej inwestycji. Gotowe projekty domów to idealne rozwiązanie, które pozwala nam kontrolować, co kupujemy, jak również, ile za wybrany projekt zapłacimy.

Dom przy Klonowej 7

Tanio, taniej, najtaniej...

Projekty gotowe są o wiele tańsze niż indywidualne projekty domów tworzone na zamówienie. Różnice w cenach są na tyle duże, że nawet doliczając koszty wymaganej adaptacji inwestor i tak wychodzi na swoje. Oszczędza w ten sposób nie tylko pieniądze, ale co równie ważne, także i czas. Gotowce, czy inaczej katalogowe projekty domów są powielane w zależności od liczby inwestorów kupujących dany typ domu. Nie wymagają tym samym każdorazowo tworzenia od podstaw całej dokumentacji projektowej w zakresie architektury, czy konstrukcji. Są zbiorem kompletnych rysunków pozwalających wykonać przystosowanie projektu do działki, sporządzić plan zagospodarowania terenu i zgromadzić wszelkie niezbędne dokumenty potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę.

Nie trać czasu – ekspresowy zakup, szybka realizacja, szybciej we własnym domu.

Droga od zakupu do realizacji, w przypadku projektów gotowych, jest maksymalnie skrócona. W kilka dni od złożenia zamówienia komplet dokumentacji dociera do inwestora i już można rozpoczynać czynności adaptacyjne i procedurę uzyskiwania pozwolenia na budowę. Indywidualnie wykonywany plan to godziny ustaleń, przymiarek, negocjacji i nieunikniony w tym przypadku, odpowiednio długi, czas na wykonanie projektu. Jeśli zależy nam na szybkim rozpoczęciu prac budowlanych nie możemy sobie pozwolić na miesiące oczekiwań na przygotowanie projektu od podstaw. Wybierając domy z katalogu przechodzimy od razu do działania. W tym momencie mamy możliwość skorzystania z jeszcze szybszej ścieżki proceduralnej. Jeśli obszar oddziaływania planowanego przez nas domu mieści się w całości na działce, na której ma być realizowana budowa, możemy realizować inwestycję na zgłoszenie, konieczności przechodzenia dłuższej procedury uzyskiwania pozwolenia na budowę. Chcąc skorzystać z takiej drogi najbezpieczniej jest wybierać mniejsze projekty domów, o powierzchni zabudowy do 70 m².

Dom przy Cyprysowej 77 – projekt domu o pow. zabudowy do 70 m²
 

Poczuj się bezpiecznie – spokój na budowie to podstawa.

Gotowy projekt domu, to gwarancja bezpieczeństwa, z tego względu, iż jako powtarzalny, jest realizowany powszechnie, przez liczne grono inwestorów. Jedynie wybierając absolutną nowość, czyli nie realizowany jeszcze przez nikogo projekt, możemy się poczuć jak „testerzy” danego produktu. Większość renomowanych pracowni projektowych dba jednak o jakość swoich projektów, dlatego wypuszczane na rynek dokumentacje są wielokrotnie sprawdzane i weryfikowane, zarówno w kwestii rysunków architektoniczo-budowlanych, jak i technicznych. Wybierając gotowe projekty domów mamy ten komfort, że od początku widzimy, jak może wyglądać nasz przyszły dom i wiemy ile może kosztować jego budowa. Na stronach internetowych wybranych biur projektowych zamieszczane są kosztorysy w różnych wariantach – do stanu surowego zamkniętego, deweloperskiego, pod klucz, czy wyliczenia dla gospodarczej metody realizacji inwestycji. Planowany przez nas dom nie jest niedostępną tajemnicą. Możemy w sieci wyszukać opinie na jego temat, czy przejrzeć zdjęcia innych inwestorów, wykonane w trakcie realizacji.

Dom przy Alabastrowej 64

Buduj tak, jak chcesz – zmiany w projektach katalogowych.

Czy wybór projektu typowego zmusza nas do budowania kolejnego takiego samego domu? Oczywiście nie! Odpowiedzią na chęć dostosowania wybranego domu do własnych potrzeb jest oferowana każdorazowo, wraz z zakupionym projektem, autorska zgoda na zmiany. Dzięki temu zyskujemy możliwość dostrojenia poszczególnych elementów nowego domu do naszych potrzeb. Możemy go zmniejszyć, jeśli trzeba, lub powiększyć, gdy nasze potrzeby są większe. Możemy zmienić kąt dachu, doprojektować piwnicę, czy garaż, a także zmienić kąt dachu, jeśli wymagają tego zapisy zawarte w warunkach zabudowy. Nasz nowy dom możemy dopasować zarówno do naszych wymagań, jak i specyficznych warunków działki budowlanej.

Jeśli chcemy najłatwiejszą drogą, bez komplikacji i bezpiecznie zamieszkać we własnym domu, warto przeglądać i wybierać i projekty spośród tych gotowych. Będzie optymalnie tanio, szybko, bezpiecznie i tak, jak chcemy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group