Precz z kopciuchami! Są pieniądze na lepsze rozwiązania

21.02.2024   Autor: Artur Maras
185---
Są pieniądze na wymianę starych kopciuchów na bardziej ekologiczne źródła energii. Można dostać nawet całkowity zwrot za zakup nowego pieca czy pompy ciepła.

– Chodzi o to, żeby przede wszystkim być ekologicznym użytkownikiem. Żeby pobierać ciepło ekologicznie, płacić za to jak najmniej i emitować jak najmniej zanieczyszczenia do środowiska. Żebyśmy mogli oddychać pełną piersią i mieć świadomość tego, że paląc tzw. kopciuchami zanieczyszczamy i wpływamy na nasz komfort życia i naszej rodziny – mówi Patrycja Kujawa, Asta Systems.

A jak podkreślają eksperci, od zmian w bardziej ekologiczne rozwiązania nie uciekniemy. Za kilka lat wejdzie w życie zakaz instalowania pieców gazowych w nowych i remontowanych budynkach. Ponadto od stycznia na terenie Wielkopolski obowiązuje zakaz używania przestarzałych kotłów. Za dwa lata nie napalimy już w piecu kaflowym, kozie czy kominku, niespełniającym norm. Aby pomóc je wymienić na ekologiczne źródła ciepła powstały programy dopłat, takie jak Czyste Powietrze, Mój Prąd czy Ciepłe Mieszkanie. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać dotację można dowiedzieć się m.in. w urzędach gmin.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group