Pokaz filmu "Mur" i spotkanie z reżyserką Kasią Smutniak

16.02.2024   Autor: Redakcja
985---432
Kasia Smutniak - włoska aktorka i reżyserka odwiedzi swoje rodzinne miasto. Już 9 marca w Regionalnym Centrum Kultury w Pile pokaz specjalny jej nowego filmu "Mur". Po projekcji spotkanie i rozmowa z reżyserką tego dokumentu. 

Kasia Smutniak urodziła się w Pile i tu chodziła do liceum na Pola. Swoją karierę zaczynała jako modelka. Wyjechała do Włoch i tam się osiedliła. Zdobyła popularność jako aktorka zarówno komediowa jak i dramatyczna. Brawurowo zagrała choćby w filmie "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". 

Teraz zadebiutowała jak reżyserka filmu dokumentalnego. Kasia Smutniak ma w sobie niezgodę na ludzkie cierpienie, dlatego postanowiła z bliska pokazać realia sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Towarzyszy aktywistom szukającym w Puszczy Białowieskiej zagubionych migrantów. Kamera rejestruje wielogodzinne, często kończące się fiaskiem wyprawy do lasu, nieustanne kontrole i wszechobecne poczucie zagrożenia. Ale "Mur" to nie tylko film o tej jednej konkretnej granicy. To także jej osobista refleksja nad różnego rodzaju barierami i podziałami, z historią w tle. A jednocześnie – opowieść o rodzinnych związkach i poszukiwaniu korzeni.


Pokaz specjalny filmu "Mur" 9 marca o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Po emisji spotkanie i rozmowa z reżyserką. Bilety w cenie 20 zł można kupić w kasie RCK lub poprzez stronę internetową W TYM MIEJSCU. 

fot. Kasia Smutniak - kadr z filmu MUR 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group