Kilkanaście milionów na aktywizację bezrobotnych

27.01.2024   Autor: Redakcja
862---396

Kilkanaście mln złotych na aktywizację bezrobotnych. Powiatowy Urząd Pracy w Pile oferuje pieniądze na podjęcie działalności gospodarczej, szkolenia czy staż.  

Stopa bezrobocie w powiecie pilskim w grudniu ubiegłego roku wynosiła 4,9%. W Urzędzie Pracy zarejestrowanych jest 2,5 tys. bezrobotnych. Powiatowy Urząd Pracy w Pile wraz z pilskim starostwem pozyskał pieniądze na aktywizacje zawodową tych osób.  
 
- Kwota, którą pozyskaliśmy na zadania związane z aktywizacją rynku pracy, z aktywizacją osób, które nie mają pracy lub chcą się ewentualnie przebranżowić, opiewa na blisko 11 mln złotych - móqi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

 
Pozyskane pieniądze pozwolą zaktywizować ponad 1000 bezrobotnych. Będą to dotacje na podjęcie działalności gospodarczej, pieniądze na staże czy wyposażenie stanowisk pracy oraz szkolenia czy prace społecznie użyteczne. Urząd Pracy dofinansuje także studia podyplomowe czy rozpoczęcie działalności gospodarczej. W tym przypadku dofinansowanie może wynieść nawet 35 tys. zł.  

 
- W przyszłym tygodniu na te wszystkie projekty i formy aktywne, również na wsparcie ustawiczne w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego, będziemy ogłaszać cyklicznie nabory - zapowiada Ewa Dorna, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pile .  

Szczegóły dostępne są na stronie pila.praca.gov.pl. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group