Mocne pływanie w pilskim Aquaparku

20.11.2023   Autor: Redakcja
224---84
95 zawodników w 16 drużynach wzięło udział w Drużynowym Maratonie Pływackim Ekiden 2023 w pilskim Aquaparku. W całym kraju w ramach maratonu wystartowało ponad 1.000 zawodników i zawodniczek. 

Zawody zorganizowane z okazji trzecich urodzin Stowarzyszenia Polskie Aquaparki i Pływalnie odbyły się na 14 obiektach w całej Polsce. Pływacy startowali również w Pile i Złotowie. W pilskim Aquaparku w zmaganiach wzięło udział 16 drużyn: VIP, Gargamele, Aqua School 1, Aqua School 2, Rodzice, Rodzina Stawskich, ASGU HAPEBEN, MOSIR 1, MOSIR 2, Mechanik 1, Mechanik 2, Drużyna Ratowników, Drużyna Ratowniczek, Młodzi Ratownicy, Pil – Building oraz TEB Edukacja. Łącznie 95 zawodników. Przepłynęli oni dystans maratonu, czyli 42 km i 195 metrów. 
Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz upominki. 

Stowarzyszenie Polskie Aquaparki i Pływalnie powstało w listopadzie 2020 roku w Poznaniu z inicjatywy osób zaangażowanych w walkę o przetrwanie i funkcjonowanie branży w czasie pandemii covid-19. Aktualnie siedziba stowarzyszenia mieści się w Bochni, czyli jednym z najstarszych miast województwa małopolskiego. Głównym celem stowarzyszenia jest integracja podmiotów zarządzających wodną infrastrukturą sportowo - rekreacyjną oraz prezentacja i promocja działalności całej branży.

fot. Aquapark Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group