Polowali bez uprawnień i w okresie ochronnym. Grozi im 5 lat za kratkami

15.11.2023   Autor: Redakcja
356---541
Funkcjonariusze Posterunku Policji w Łobżenicy oraz Wysokiej zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za polowanie na zwierzynę łowną. Sprawcy nie mieli odpowiednich uprawnień oraz zrobili to w okresie ochronnym. Za popełniony czyn, wbrew przepisom Ustawy Prawo łowieckie, może grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
W ubiegły piątek, 10 listopada, tuż po północy policjanci z Posterunku Policji w Wysokiej zostali wezwani do interwencji w gminie Łobżenica, gdzie na terenie jednego z ośrodków hodowli zwierząt słychać było strzały z broni myśliwskiej. Na miejscu pojawili się również funkcjonariusze Straży Łowieckiej, którzy znaleźli pusty pojazd oraz znajdujący się w nim pokrowiec na broń myśliwską. Wspólnie z policjantami oraz właścicielem terenu udali się w miejsce, skąd wcześniej dobiegały strzały.

– Tam zatrzymali pierwszego z mężczyzn – 33-letniego mieszkańca gminy Łobżenica. Dalsze ustalenia pozwoliły potwierdzić tożsamość drugiego ze sprawców, który oddalił się z miejsca. Okazał się nim 48-letni mieszkaniec gminy Łobżenica. Mężczyzna na terenie swojej posesji miał już przewiezione truchło pierwszego zwierzęcia. Drugie z nich policjanci zabezpieczyli na terenie ośrodka – informuje sierż. szt. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Okazało się, że mężczyźni nie posiadali uprawnień do wykonywania odstrzału na tym terenie. Usłyszeli zarzuty wejścia w posiadanie dwóch sztuk zwierzyny łownej w okresie ochronnym bez odpowiedniego uprawnienia. Za popełnione przestępstwo może grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group