Policjanci zadbają o nasze bezpieczeństwo. Wszystko w ramach Akcji Znicz

31.10.2023   Autor: Kamil Kończewski
924---144
Trwa policyjna “Akcja Znicz”. Jej celem jest zadbanie o bezpieczeństwo osób poruszających się w okolicach cmentarzy samochodami, a także troska o odwiedzających groby bliskich na nekropoliach.  

Wzmożone działania policji w całym kraju trwają już od 27 października. Obejmują one przede wszystkim drogi dojazdowe do cmentarzy. Policjanci z drogówki prócz kierowania ruchem także zwrócą szczególną uwagę na samych kierujących.  

- Będą badać ich stan trzeźwości, a także to w jaki sposób się poruszają. Będą reagować na wszelkie wykroczenia. Szczególnie te związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości, z wyprzedzaniem z miejscach niedozwolonych. A także z tych które z perspektywy pieszych są niebezpieczne - powiedział sierż. szt. Wojciech Zeszot rzecznik prasowy KPP w Pile.

Ci ostatni powinni się wyposażyć w elementy odblaskowe na ubraniu. Szczególnie gdy przebywają przy drogach lub na przejściach dla pieszych po zmroku. Na samej nekropolii tez powinniśmy zachować czujność. Policjanci proszą...     
- Żeby zwracać uwagę na własne rzeczy, żeby nie pozostawiać ich na ławkach. Zostawiając torebkę, czy jakiś przedmiot tylko na chwilę na tej ławce, po powrocie może się okazać, że tego przedmiotu już nie ma - mówił asp. Damian Pachuc rzecznik prasowy KPP w Złotowie.

Wybierając się na cmentarz nie zabierajmy ze sobą zbyt dużej ilości gotówki. Wzmożony ruch, zamieszanie oraz tłum ludzi, sprzyja kradzieżom kieszonkowym. Policjanci proszą również o pomoc osobom starszym, szczególnie tym, które mają problemy z pamięcią lub orientacją. Rodzina może wyposażyć seniora w kartkę z wypisanym imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu do kogoś z bliskich. Podobnie wypisane kartki można dać dzieciom. W razie zagubienia pomoże to policjantom w udzieleniu pomocy. “Akcja Znicz” potrwa do 2 listopada.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group