Akcja "Jedno dziecko, jedno drzewo" to już tradycja

31.10.2023   Autor: Mateusz Manthai
684---203
Zieleni nigdy zbyt wiele. Do takich wniosków doszli mieszkańcy gminy Trzcianka. Wraz z leśnikami zasadzili tyle drzew, ile dzieci przyszło na świat w gminie w tym roku.

To już 4. edycja akcji 1 dziecko, 1 drzewo. Dziadkowie, rodzice i najmłodsi, przy wsparciu leśników, sadzili drzewa. Każde nasadzenie ma symbolizować urodzone w tym roku dziecko.Na razie świeżo zasadzone drzewka mają około dwóch metrów wysokości. Aby wyrosły na dorodne i duże okazy potrzebnych będzie kilkadziesiąt lat. Będą wzrastać razem z tymi, kogo upamiętniają. A że ludzie są różni, to i leśnicy postarali się o różne gatunki.
– Posadzimy tutaj dęby, klony i lipy. Jest to kontynuacja akcji po raz czwarty. Idziemy w tym kierunku, by sadzić te podobne gatunki do siebie, żeby w przyszłości ten park, który tu powstaje, miał jakąś spójność gatunkową – tłumaczy Marta Drzewiecka, rzeczniczka prasowa Nadleśnictwa Trzcianka.

W przyszłości park ma być zieloną wizytówką i oazą Trzcianki. Będą tam alejki spacerowe i ławeczki. Każdy urodzony w 2023 roku będzie mógł przysiąść i podziwiać “swoje” drzewo.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group