Smaki Regionu na pilskich targowiskach

09.10.2023   Autor: Czytelnik asta24
252---139
W sobotę, 7 października, na targowisku miejskim przy ul. Rynkowej ponownie zagościły produkty regionalne. Na mieszkańców Piły i okolic, którzy tego dnia odwiedzili targowisko, czekały liczne degustacje, promocje czy konkursy.

Na dodatkowej powierzchni wystawienniczej dominowała zdrowa żywność z upraw organicznych. Można było kupić miody, sery czy wyroby wędliniarskie wykonywane według domowych receptur. Oczywiście nie  zabrakło chleba w różnych formach i smakach. Za najlepszy produkt regionalny uznano  „Kiełbasę salcesonową” z Tata Gra i Wędzi (receptura z 1768 roku). Na podium znalazły się również kabanosy z „Biosera” Sklep ze Zdrową Żywnością oraz wyroby czekoladowe ręcznie wyrabiane przez Panią Juliannę Janiak. Komisja konkursowa wyróżniła także wyroby piekarnicze firmy „Sendal”.
W tym roku „Smaki Regionu” splotły się z „Poezją na Targowisku w Pile”.  Dla ducha były występy młodzieży z Centrum Kształcenia „Nauka” i prezentacja poezji o smakach jesieni a dla ciała gorąca „Zupa królewska” ugotowana przez Pilski Bank Żywności oraz kawa, herbata i pyszne ciasteczka od Spółki Tarpil.

Już za tydzień, to jest 14 października, Smaki Regionu zawitają na targowisku przy ul. Witos/Ludowa. Przy okazji odbędzie się także Kiermasz Rzemiosła i Rękodzieła. 

fot. i opr. Joanna Przybył, Tarpil - targowiska miejskie

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group