Nauczyciele uczą się od leśników

29.09.2023   Autor: Jakub Sierakowski
403---13
Nauczyciele w lesie. I nie chodzi wcale o to, że są zagubieni. Wręcz przeciwnie. Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile ściśle współpracuje z Lasami Państwowymi.  
 
Las to tysiące gatunków zwierząt, roślin czy grzybów. Nauczanie o tym wszystkim może być dużym wyzwaniem, szczególnie dla osób, które nie przebywają tam na co dzień. 

- Uważam, że w temacie całej wiedzy na temat funkcjonowania przyrody leśnej w kontekście wiedzy merytorycznej należałoby moich współpracowników wspierać. I tak się dzieje. Edukatorzy z Lasów Państwowych spotykają się z moimi współpracownikami i podnoszą ich kompetencje merytoryczne - mówi Grzegorz Bogacz, dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile. 
A to wszystko oparte na obopólnej współpracy i obopólnych korzyściach.  

- Nie chcemy nauczycieli niczego nauczać. Chcemy się z nauczycielami wymienić doświadczeniem. Chcemy pokazać, co proponujemy nauczycielom, jeżeli chodzi o nasze zajęcia edukacyjne w lesie. Czyli jak my widzimy rozbudzanie ciekawości przyrodą, jeżeli chodzi o dzieci, młodzież i osoby dorosłe. I chcemy wiedzieć, jak to widzą nauczyciele, żebyśmy spotkali się w takim punkcie, żeby nasza edukacja miała sens - tłumaczy Magdalena Marchwiak z RDLP Piła. 

Bo dzięki zajęciom i leśnicy i nauczyciele będą wiedzieli, jak uczyć o lesie oraz szacunku do przyrody osoby o różnym wieku. 
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group