Co dalej z remontem ASTA Areny?

21.09.2023   Autor: Jakub Sierakowski
260---104
Tytułowe pytanie od dłuższego czasu zadaje sobie wielu kibiców. Nabiera ono większego znaczenia szczególnie teraz, gdy otwarto oferty w przetargu, a te ponownie przekroczyły kwotę, którą miasto przeznaczyło na sfinansowanie zadania.

– Są 3 (oferty) bardzo zbliżone do siebie. Nie są gigantycznym zaskoczeniem, spodziewaliśmy się, że może to być w takim zakresie. Postaramy się w takim zakresie to przeprowadzić, że jeżeli będzie taka konieczność, zorganizujemy sesję nadzwyczajną. Chociaż taki plan i tak mamy, zobaczymy, jak to wyjdzie czasowo. Mieliśmy zarezerwowane środki na dołożenie do tego projektu – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.
Najtańsza oferta (firmy z Chodzieży) opiewa na ok. 22,5 mln zł, a najdroższa (firmy z Piły) na 23,2 mln. To kwoty o około 4 mln większe niż chciało na ten remont przeznaczyć miasto. Teraz to radni zdecydują, czy brakującą kwotę przekażą z miejskiego budżetu. Jeśli tak, to możemy się spodziewać wyłonienia wykonawcy robót. Ten w pierwszym etapie modernizacji przebuduje trybuny, zainstaluje nowe oświetlenie oraz wymieni instalacje energetyczne i wodno-kanalizacyjne.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group