Nadchodzi Pilkon

17.08.2023   Autor: Artur Maras
187---
W piątek w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile rozpocznie się święto gier i fantastyki, czyli Pilkon. Na fanów komiksów i filmów przez trzy dni czeka wiele atrakcji.

– Jesteśmy największym tego typu wydarzeniem w rejonie północnej Polski. Ściągamy fantastów z całej Polski, ale staramy się lokalnie jak najszerzej pokazać tę fantastykę. Mamy wioskę, w której można spędzić sobie cały weekend, rozstawić namiot, mamy sanitariaty. Impreza jest całodobowa, więc można tu nocować, bawić się i tak od 16 w piątek do 17 w niedzielę zapowiada Bartosz Perzyński, współorganizator Pilkonu.

Przez ten czas nie zabraknie wykładów dotyczących świata fantasy czy współczesnych technologii. Znawcy fantastyki będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursach, a dla lubiących praktyczne zajęcia organizatorzy przygotowali warsztaty. Gośćmi specjalnymi będą w tym roku m.in. pisarze fantasy – Artur Urbanowicz i Michał Gołkowski. Na zewnątrz powstaną wioski tematyczne, w tym wioska Rzymian. Pilkon to oczywiście także okazja do całonocnego grania. Atrakcyjne nagrody przewidziano dla osoby, która najlepiej przebierze się za postać ze świata fantasy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group