Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych

10.06.2023   Autor: Redakcja
755---205
Dziś przypada Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych. Święto zapoczątkowane w 2005 roku przez Danielle Landes, obchodzone jest w drugą sobotę czerwca. 

- Stasiu ty mi tutaj potrzymaj motek, a ja podziergam trochę... czy podobają ci się kolory które wybrałam, piękna chusta będzie, co myślisz? Nie mówi nic i patrzy tylko, sama nie wiem czy to ciekawość czy zachwyt na jego twarzy... Ciekawe, czy wie, że 10 czerwca jest światowy dzień dziergania w miejscach publicznych? - zastanawia się na swoim Facebooku Małgorzata Stelter-Szymańskaktóra propaguje to święto w Pile. 

Obchody Dnia Dziergania często trwają przez cały tydzień. Święto to ma być okazją do spędzania wspólnego czasu ludzi zainteresowanych dziewiarstwem. Jest też wykorzystywane jako okazja do popularyzacji szydełkowania czy robienia na drutach.
- Zarówno szydełko, jak i druty to rodzaje rękodzieła, które nie wymagają interakcji z innymi. Zdarzyć się więc może, że przez całe lata poświęcać będzie się im czas, nie zdając sobie sprawy, że w mieszkaniu piętro wyżej mieszka ktoś dzielący tę pasję. Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych daje więc okazję do wyjścia na zewnątrz i spotkania ludzi o podobnych zainteresowaniach, podzielenia się wiedzą i wymiany doświadczeń - czytamy w Wikipedii. 

fot. Marcin Szymański

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group