Pilskie zespoły z sukcesami

09.06.2023   Autor: Redakcja
1055---398
Klub Piłkarski Piła w czwartek pokonał na stadionie przy ul. Żeromskiego Sokół Mieścisko 4:0 i powrócił na pierwsze miejsce w rozgrywkach Ligi Okręgowej. O tym kto wygra ligę zadecyduje ostatni mecz, w którym pilanie zmierzą się na wyjeździe z Polonią Jastrowie. Z kolei z awansu do ligi okręgowej już kilka dni temu cieszyła się druga pilska drużyna MKP Powiat Pilski.

Zawodnicy KP Piła po porażce w Krajence z miejscową Iskrą stracili fotel lidera na rzecz Polonii Jastrowie. Obie drużyny miały po 54 punkty, z tym że pilanie do rozegrania o jeden mecz więcej. Ten odbył się w czwartek. Przeciwnikiem czerwono-czarnych ekipa Sokoła Mieścisko, mająca 1 pkt przewagi nad strefą spadkową. Obie drużyny miały więc sobie sporo do udowodnienia. Z tej walki zwycięsko wyszli zawodnicy znad Gwdy. Pokonali Sokoła 4:0 po bramkach Kacpra Zielińskiego, Radosława Wącisza, Patryka Koca oraz Norberta Błaszczyka

Po tym zwycięstwie pilanie awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. Mają 3 pkt przewagi nad Polonią Jastrowie. O tym kto wygra rozgrywki i awansuje bezpośrednio do V ligi zdecyduje ostatni mecz. W sobotę o godz. 17.00 Polonia Jastrowie na własnym boisku podejmie KP Piła. Ci pierwsi muszą wygrać, tym drugim wystarczy remis. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko w Jastrowiu. Drużyna, która zajmie drugie miejsce zagra baraż o V ligę z wylosowaną drużyna z którejś z grup Lig Okręgowych w Wielkopolsce. A tych jest sześć. 
Z kolei inna pilska drużyna MKP Powiat Pilski w miniony weekend remisem 1:1 z Jednością Zakrzewo (bramka Krzysztofa Zublewicza) zapewniła sobie awans z A-Klasy do Ligi Okręgowej. Pilanie przewodzą w ligowej tabeli z dorobkiem 54 pkt. O jeden mniej ma Sokół Szamocin. Obie drużyny są już pewne awansu. Aczkolwiek 10 czerwca o godz. 17.00 spotkają się w Szamocinie w prestiżowym pojedynku o pierwsze miejsce. 

W tygodniu informowaliśmy również o sukcesach innych drużyn z naszego regionu. Noteć Czarnków wywalczyła awans do III Ligi. Z kolei Polonia Chodzież zapewniła sobie udział w rozgrywkach IV Ligi. O awans do tej klasy rozgrywkowej zagrają jeszcze w barażu piłkarze Pogoni Łobżenica. 

fot. KP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group