W Czarnkowie powstanie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy

03.06.2023   Autor: Mateusz Manthai
252---22
Pacjenci, którzy nie wymagają hospitalizacji, ale nie są samodzielni ze względu na stan swojego zdrowia znajdą pomoc w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym w czarnkowskim szpitalu. Pierwsi pacjenci pojawią się tam w lipcu.  

- Procedura została wszczęta w zeszłym roku. W tym roku wykreśliliśmy ze statutu oddział ginekologiczno-położniczy. Już go nie posiadamy w swoich strukturach. Zarejestrowaliśmy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Procedura konkursowa w Narodowym Funduszu Zdrowia została wszczęta na początku maja i w dniu 31 maja została rozstrzygnięta na naszą korzyść. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Czarnkowie powstanie. Najprawdopodobniej w wersji 17 łóżek, z tego będą 4 miejsca przewlekle wentylowane i 13 miejsc dla pacjentów zwykłych - powiedziała Bożena Sadowska, dyrektor szpitala w Czarnkowie.
Szpital ma już przygotowane sale. Dyrekcja czeka jedynie na podpisanie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. To ma nastąpić lada dzień. Czarnkowski ZOL będzie jedynym takim oddziałem w tej części regionu. Pozostałe funkcjonują w Wyrzysku i Złotowie. Na oddział będą przyjmowani pacjenci, którzy skończyli leczenie, ale wymagają dalszej hospitalizacji. Będą to osoby po przebytych udarach, zawałach czy wypadkach. ZOL będzie oferował całodobową opiekę. Swój gabinet będzie tu miał również psycholog i fizykoterapeuta. Pobyt w zakładzie jest odpłatny, wynosi 70% dochodu pacjenta. W ramach tej opłaty pacjent otrzymuje głównie wyżywienie i zakwaterowanie. NFZ finansuje natomiast specjalistyczną opiekę medyczną - lekarza, pielęgniarki czy fizjoterapeutę. Zapewnia też badania, leki czy wyroby medyczne.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group