Prace remontowe na śluzie w Krzyżu Wielkopolskim przyspieszą

03.06.2023   Autor: Redakcja
859---621
Wracamy do sprawy wyschnięcia starorzecza Noteci w Drawsku w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Katastrofa ekologiczna spowodowana jest przez remont śluzy wodnej w Krzyżu Wielkopolskim. Po naszej interwencji w trybie pilnym spotkała się rada budowy z inwestorem, czyli Wodami Polskimi.  

Kilka dni temu informowaliśmy o katastrofie ekologicznej i dramacie żeglarzy w Drawsku. Tamtejsza przystań Yndzel została całkowicie pozbawiona wody. Mieszkańcy nie pamiętają takiej sytuacji. Wyschnięte dno i śnięte ryby ukazują przygnębiający widok. A wszystko przez remont śluzy wodnej w Krzyżu.

Starorzecze Noteci wyschło – katastrofa ekologiczna

Inwestorem prac jest państwowa spółka Wody Polskie. Po wyemitowaniu przez nas materiału i pokazaniu go Wodom Polskim, zarząd zlewni w Pile w trybie pilnym zwołał radę budowy. Po spotkaniu Wody Polskie przesłały do nas oświadczenie.  Czytamy w nim, że od 5 czerwca zostanie zwiększona obsada remontowa po to, aby przyspieszyć tempo prac. Ponadto budowlańcy w pierwszej kolejności mają zakończyć roboty na górnym awanporcie, by później przystąpić do remontu dolnej części śluzy. Urzędnicy zapewniają także, że niebawem zostanie podniesione zwierciadło wody. Według nich poziom rzeki w starorzeczu Noteci już się zwiększa.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group