1,5 mln zł dla klubów w regionie pilskim

17.05.2023   Autor: Redakcja
821---22
Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiły wyniki naboru w tegorocznej edycji Rządowego Programu KLUB. Aż 144 organizacje sportowe z naszego regionu otrzymają dodatkowe fundusze na swoją działalność.

W całej Polsce do dofinansowania zakwalifikowało się dokładnie 5 876 stowarzyszeń sportowych, z czego w województwie wielkopolskim – 524. Budżet Rządowego Programu KLUB wyniesie w tym roku rekordowe 75 mln zł.

Łączna kwota wsparcia na działalność organizacji w regionie pilskim opiewa na kwotę 1 585 000 zł. 115 organizacji jednosekcyjnych z okręgu pilskiego otrzyma z Rządowego Programu KLUB po 10 000 zł, a 29 stowarzyszeń i klubów wielosekcyjnych odbierze dofinansowania wynoszące po 15 000 zł.

Największa liczba organizacji, które otrzymały rządową pomoc, działa na terenie powiatów pilskiego, wolsztyńskiego, szamotulskiego oraz nowotomyskiego.
· 75 000 zł dla 7 organizacji w powiecie chodzieskim
· 185 000 zł dla 17 organizacji w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim
· 260 000 zł dla 23 organizacji w powiecie pilskim
· 140 000 zł dla 13 organizacji w powiecie złotowskim
- Wsparcie dla klubów sportowych to lepsze zdrowie i kondycja mieszkańców. Sport jest jednak nie tylko dobry dla zdrowia, ale również dla rozwoju emocjonalnego i umysłowego młodego człowieka. Jako rząd Zjednoczonej Prawicy, wprowadziliśmy w życie Rządowy Program KLUB i od 2016 r. konsekwentnie zwiększamy jego budżet. W tym roku dla klubów i stowarzyszeń, które prowadzą szkolenie dzieci i młodzieży do 18. roku życia, przeznaczamy rekordowe środki. W okręgu pilskim wsparcie zdobyły 144 organizacje. To właśnie w małych społecznościach zaczynają swą przygodę ze sportem późniejsi mistrzowie – podkreśla poseł ziemi pilskiej, wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.

Celem Rządowego Programu KLUB jest wspieranie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Dzięki udziałowi w programie, kluby mogą uzupełnić bazę sprzętową, zorganizować zgrupowania sportowe i wesprzeć finansowo szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe z dziećmi i młodzieżą.

fot. i opr. biuro ministra 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group