Kolejne drzewa trafiły pod topór

24.04.2023   Autor: Kamil Kończewski
949---232
Znów wycięto drzewa w Czarnkowie. Mieszkańcy protestują. Ostatnio pod topór trafiły drzewa w parku miejskim. Dzięki interwencji mieszkańców ocalało na razie 6 drzew.

Czarnkowianie interweniowali już w ubiegłym roku, gdy ruszył remont ul. Sikorskiego. Wówczas ścięto 66 drzew. Po interwencji udało się ocalić 35. Teraz znów pojawiły się emocje. W parku, gdzie powstaje nowy amfiteatr zaplanowano wycięcie 29 drzew. Po protestach mieszkańców udało się uratować 6. Na razie.

– Dziecko bardzo często właśnie zwraca uwagę na to, że kolejne drzewa są wycinane – mówi jedna z mieszkanek. Inna dodaje – Zauważyłam, kiedy jechaliśmy, no to było trochę wycięte i to dosyć sporo. A kolejna podkreśla – Drzew nigdy nie za dużo. Zieleń jest jak najbardziej nam potrzebna i wskazana, żeby było jej jak najwięcej.

Kolejny niepokój wzbudziły znaki na drzewach. Mieszkańcy obawiali się, że wyciętych drzew będzie jeszcze więcej.

– Wykonując wyznaczenie planowanych ścieżek, dróg ewakuacyjnych to zostały pewne drzewa oznaczone. Natomiast nie oznacza to, że te drzewa będą usunięte. Miało to na celu uniknięcie wycinek – tłumaczy Krzysztof Madej, zastępca burmistrza Czarnkowa.

Magistrat zapewnia, że na wycinkę drzew w parku wydało pozwolenie starostwo, zatem wszystko jest zgodne z prawem, które jednocześnie nakłada obowiązek posadzenia nowych drzew. Ratusz podkreśla, że jest otwarty na dialog z mieszkańcami i czeka na sugestie dotyczące zagospodarowania terenów zielonych w mieście.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group