Nowa studnia głębinowa. Skończą się problemy z wodą

20.04.2023   Autor: Kamil Kończewski
652---434
Mieszkańcy podwałeckiego Różewa mogą powoli zapominać o problemach z ciśnieniem wody. We wsi ruszyła budowa nowej studni głębinowej. 
 
Obecnie działa tam stara, ponad 50-letnia studnia, która oprócz Różewa zaopatruje w wodę  Chwiram i Przybkowo. Do jakości wody jej użytkownicy nie mieli zastrzeżeń.  Pierwotny plan poprawienia ciśnienia zakładał podłączenie Różewa do studni, która miała powstać w  Gostomii. Mieszkańcy zdecydowali jednak inaczej. 
 
- Była taka dyskusja czy chcą wodę dostarczaną z Gostomii do Różewa. Czy też mają swoją studnię, starą 50 kilku letnią, tylko jedną, ale woda jest bardzo dobra. No i takie głosowanie było. Kto jest za tym, żeby woda ta miejscowa z Różewa. Większość ludzi podniosła rękę. W związku z tym odszedłem od koncepcji dostarczenia wody z Gostomii - mówi Jan Matuszewski, wójt gminy Wałcz. 
Woda dla Różewa będzie czerpana z głębokości ponad 100 metrów. Oprócz studni powstaną tam także zbiorniki retencyjne i stacja uzdatniania wody. Z ujęcia w Różewie woda popłynie też do Chwiramu, Przybkowa i Dobina. Koszt całej inwestycji wynosi 4 mln 700 tysięcy złotych, z czego 4 miliony pochodzą z programu Polski Ład. Woda z nowej studni będzie w domach tych czterech wiosek w przyszłym roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group