Pilskie PTTK zaprasza na "Wiosenne przebudzenie"

25.03.2023   Autor: Artur Maras
---

W kajaku, na rowerze czy z kijkami – tak pilanie zamierzają jutro witać wiosnę. Po przedpołudniowej sportowej rozgrzewce, wspólne biesiadowanie na Wyspie. Wydarzenie organizuje pilski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. 

 
Pierwszy wiosenny weekend pilski oddział PTTK od lat proponuje spędzać na sportowo.  

 
- To takie wiosenne uderzenie dla wielu dyscyplin. W sobotę będą płynęli kajakarze kilkanaście kilometrów, będą jechali rowerzyści około 30 i piechurzy jakieś 8-10. Mniej więcej w jednym czasie zejdziemy się na wyspie koło Wyspiarza około 13. Tam grochówka i wspólny poczęstunek. - mówi Joanna Piotrowska, oddział PTTK w Pile 

Zanim tak się stanie piesza wycieczka krajoznawcza wyruszy w sobotę o 11:30 z pętli autobusowej na Koszycach. Rowerzyści wystartują o 10.00 z Placu Konstytucji, a kajakarze spotykają się o 8:30 w bazie przy Kwidzyńskiej. Komu będzie mało aktywności, może na rowerach wybrać się w stronę Dobrzycy, gdzie jak co roku cykliści wraz z leśnikami będą sadzić lipy.  

 
- Chodzi o to, aby te aleję, która prowadziła od Piły i do Dobrzycy odtworzyć. Oczywiście jest to program na lata i pokolenia, bo te lipki, które posadziliśmy 13 lat temu to są nieduże drzewka, i nim osiągną rozmiary to nasze wnuki, albo prawnuki będą je oglądały. tłumaczy  Jan Balcerzak, cyklista 

 
Przez ten czas posadzono już kilkadziesiąt drzew. Wycieczka rowerowa połączona z sadzeniem lip wyruszy w sobotę o 10.00 z Placu Zwycięstwa.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group