Ktoś terroryzuje mieszkanców

25.03.2023   Autor: Kamil Kończewski
748---105

Mieszkańcy Starego Dzierzążna w gminie Złotów czują się terroryzowani. Ktoś obrzuca różnymi przedmiotami jadące samochody, ciągniki rolne oraz motocykle. Jedna z osób, której samochód został uszkodzony złożyła doniesienie na policję.  

Wioska nie jest duża, liczy prawie stu mieszkańców. 4 lata temu na tym samym odcinku drogi na pojazdy spadały patyki i drobne gałązki. Nie wyrządzały one poważnych szkód. Mieszkańcy przymykali na to oko, więc sprawcy nikt nie ścigał. Teraz jest dużo gorzej.  

- Wcześniej może było nie aż tak drastycznie. Jakiś patyk, a teraz lecą już kamienie i są wybijane szyby w samochodach. No i chcemy to też nagłośnić, ponieważ czujemy się zagrożeni. - mówi mieszkanka Starego Dzierzążna 

Mieszkańcy Starego Dzierzążna domyślają się kto jest sprawcą. Ciężkie przedmioty zawsze spadają na pojazdy na tym samym odcinku drogi. Do tej pory na policję zgłosiła się tylko jedna osoba, której pojazd został uszkodzony.  


 

- W połowie marca bieżącego roku do Komendy Powiatowej Policji w Złotowie wpłynęło zawiadomienie od mieszkanki gminy Złotów o tym, że na trasie w miejscowości Stare Dzierzążno doszło do zniszczenia mienia w jej pojeździe. Zniszczenie polegało na uszkodzeniu przedniej szyby w pojeździe osobowym. - informuje mł. asp. Damian Pachuc, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotowie 

Takie przestępstwa są ścigane na wniosek osób pokrzywdzonych. Dlatego policja zwraca się z apelem do osób, które miały podobne zdarzenia, aby zgłosiły się do złotowskiej komendy. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group