Piła – dawno, niedawno...

24.03.2023   Autor: Artur Maras
223---124
Nietypowa wystawa w Regionalnym Centrum Kultury. Na stare, niepublikowane dotąd zdjęcia Piły z okresu PRL-u, nałożono fotografie współczesnych miejsc. Montaż wykonali uczniowie szkoły TEB Edukacja.

– To wystawa fotograficzna, która polega na montażu zdjęć archiwalnych Piły z lat 60. i 70. oraz współczesnych miejsc. Wmontowujemy te stare miejsca we współczesny pejzaż po to, aby przypomnieć klimat dawnej Piły, jak ona wyglądała i myślę, że część widzów będzie zaskoczona, jak ta Piła wyglądała kiedyś. Staraliśmy się zrobić te montaże jak najlepiej. Myślę, że będzie jeszcze niejedna wystawa z tego źródła – mówi Jan Szwedziński, organizator wystawy.
Zdjęcia pochodzą z lat 60. i 70. i były robione przez dawnych niemieckich mieszkańców miasta lub ich potomków, podczas ich wizyt w grodzie Staszica. Wiele z tych zdjęć nie było dotąd publikowanych. Oryginały 5 lat temu Jan Szwedziński odkrył w Pilskiej Izbie Muzealnej w niemieckim Cuxhaven. Na wystawie będzie można zobaczyć 20 prac z różnych lokalizacji miasta. Otwarcie wystawy “Piła - dawno, niedawno...” dziś o godz. 17.00 w Regionalnym Centrum Kultury.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group