Rada nadzorcza odwołała zarząd OSM Czarnków

20.03.2023   Autor: Redakcja
679---436
Prezesa i zastępczynię prezesa Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Czarnków rada nadzorcza odwołała ze stanowiska w piątek. O kłopotach mleczarni było głośno już wcześniej. Zarząd spółdzielni niedawno informował o trudnej sytuacji związanej z wysokimi kosztami gazu. Spółdzielnia prosiła o pomoc i szukała rozwiązania problemów.

Jak pisze Tygodnik Poradnik Rolniczy – Rada Nadzorcza Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Czarnkowie odwołała w piątek Helmuta Doliwę, prezesa spółdzielni i Zofię Just, wiceprezeskę mleczarni. I dodaje, że – odwołanie zarządu ma związek z kondycją finansową mleczarni.

O tym, że Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Czarnkowie grozi zamknięcie pisaliśmy niedawno. Firmę dobijają wysokie ceny gazu. W ciągu roku wzrosły o ponad 800 proc. Już wtedy informowaliśmy, że nad mleczarnią z 85-letnią tradycją zawisło widmo upadłości. OSM Czarnków współpracuje z ponad 400 dostawcami mleka. Z kolei 200 osób pracuje w zakładach w Czarnkowie i Chodzieży. Upadek firmy spowodowałby tąpnięcie na lokalnym rynku pracy.
Tu pisaliśmy o trudnej sytuacji OSM Czarnków.

Do czasu wyboru nowych władz zarządu, obowiązki odwołanych mają pełnić prokurenci i członek zarządu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group