Policyjny pościg ulicami Piły. Kierowca zatrzymał się w rowie

07.03.2023   Autor: Redakcja
600---516
Policyjny pościg za kierowcą volkswagena. Pilska drogówka zatrzymała go, gdy stracił panowanie nad kierownicą i wjechał do rowu. 28-latek był pod wpływem amfetaminy. 

W nocy z soboty na niedzielę patrol policji zauważył w centrum Piły volkswagena.

- Uwagę policjantów skupił przede wszystkim styl jazdy oraz prędkość z jaką poruszał się samochód. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji. 

Mundurowi na ul. Okrzei próbowali zatrzymać kierującego. Ten jednak zaczął uciekać. Mężczyzna skręcił w ulicę Towarową, wjechał na wiadukt kolejowy, na czerwonym świetle przejechał skrzyżowanie i uciekał w kierunku Trzcianki. Na drodze do Łomnicy stracił panowanie nad kierownicą i wjechał do rowu.

- Kierowca nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. W dalszym ciągu nie wykonywał poleceń policjantów. Funkcjonariusze przy użyciu siły fizycznej wyciągnęli i obezwładnili mężczyznę. Jak się okazało mężczyzna był trzeźwy, ale posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a samochód którym się poruszał nie miał ważnych badań technicznych. Ponadto mundurowi ujawnili przy zatrzymanym woreczek strunowy z porcją amfetaminy - dodaje policjant. 
28-letni mieszkaniec gminy Trzcianka był ponadto pod wpływem amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz niestosowania się do orzeczonego wcześniej zakazu. 28-latek odpowie również za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków oraz popełnione wykroczenia. Grozi mu do 5 lat więzienia. 

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group