Zalew Grudniański z wiatą ornitologiczną

05.03.2023   Autor: Kamil Kończewski
785---50
Czatownia ornitologiczna to specjalne miejsce dla pasjonatów przyrody, którzy lubią obserwować i fotografować. Właśnie takie szczególne miejsce znajduje się nad Zalewem Grudniańskim w Leśnictwie Biskupice. 
 

Czatowania to nic innego jak drewniana wiata, zbudowana w atrakcyjnym przyrodniczo miejscu.  

- To miejsce zostało wybrane z tego względu, że jest tutaj bardzo szeroki kąt widzenia, czyli fotograf może sobie patrzeć pod kątem 180 stopni. Ma bardzo duże spektrum widoczności. Można tutaj zaobserwować bardzo wiele gatunków ptaków - powiedziała  Dominika Nadolna, Nadleśnictwo Lipka.

Miłośnicy przyrody mogą nad zalewem podglądać między innymi łabędzie, rybołowy, kaczki czy wydry. Warunki są, zdaniem pasjonatów fotografowania fauny i flory, komfortowe.

- Jest to miejsce osłonięte, wygodnie można sobie sprzęt rozłożyć, jakiś termos z kawą rozłożyć i spędzić miło czas - mówi Paweł Feculak, fotografik.

Wiata jest przyjazna także dla fotografów z mniejszym doświadczeniem. Na ścianie jest krótka instrukcja robienia zdjęć, aby były wykonane zgodnie z zasadami sztuki. Dla zmotoryzowanych fotografów i przyrodników jest także dobra informacja. Kilkadziesiąt metrów od wiaty jest duży parking, a leśna droga utwardzona. Z czatowni można korzystać bez żadnych ograniczeń i bez dodatkowej zgody nadleśnictwa.      
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group