Czekolada, fotografia i sport. Trwają półkolonie w Lipce

31.01.2023   Autor: Kamil Kończewski
730---151
Półkolonie dla setki dzieci zorganizowała szkoła podstawowa w Lipce. Nauczyciele, którzy przygotowali zajęcia i opiekują się dziećmi robią to wszystko za darmo.

Od czego się zaczęło? Powstał pomysł, aby napisać projekt na zorganizowanie półkolonii w szkole. Miał być finansowany z pieniędzy Totalizatora Sportowego.

- W dniu, w którym projekt był gotowy do wysłania, fundacja zamknęła nabór ze względu na bardzo dużą ilość zgłoszeń. No skoro projekt był, program kolonii, byli chętni nauczyciele do pracy. Trzeba było to zrobić - opowiada Ewa Polańska-Ciechanowska, dyrektorka szkoły podstawowej w Lipce.  

Od samego początku założenie projektu było takie, że nauczyciele, którzy się zgłosili nie mieli pobierać z tego tytułu żadnych wynagrodzeń. Mieli tylko poświęcić swój czas, czyli jeden lud dwa dni swojego feryjnego urlopu. I przede wszystkim zarazić swoją pasją dzieci. Takich nauczycieli-wolontariuszy znalazło się 22.
- Ferie miały rozwijać pasje u dzieciaków, ale w naszych nauczycielach, w szkole tutaj w Lipce, jest wiele pasji. No i robią to dla dzieci. Nie mają tutaj gratyfikacji finansowej. Te dzieciaki są tutaj z naszych rejonów, uczymy je i wiemy, że naprawdę jest taka potrzeba. To znaczy potrzeba przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, bo spodziewaliśmy się, że nazbieramy z 50 dzieci, a tu w ciągu godziny, dwóch była ponad setka - mówi Iwona Kisełyczka, kierownik półkolonii.

Program półkolonii jest bardzo bogaty. Warsztaty czekoladowe, fotograficzne, zajęcia sportowe. Jedyne koszty półkolonii to transport oraz bilety wstępu. Te pokryje w całości gmina Lipka. Półkolonie potrwają do piątku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group