Będzie kolejny oddział żłobkowy

20.01.2023   Autor: Mateusz Manthai
644---29
24 miejsca dla maluchów powstaną za kilka miesięcy w Trzciance. Mimo że w gminie rodzi się coraz mniej dzieci, zapotrzebowanie na nowy żłobek rośnie.
 
Konieczności pilnego uruchomienia kolejnego oddziału żłobkowego było poświęcone spotkanie burmistrza z dyrektorami gminnych szkół i przedszkoli. Dziś w Trzciance funkcjonują trzy oddziały, dwa w przedszkolu numer 1 i 4 oraz jeden żłobek niepubliczny. Gmina może zdobyć pieniądze z funduszy europejskich. Budowa nowego budynku nie wchodzi w grę, dlatego rozwiązaniem jest adaptacja części jednego z trzcianeckich przedszkoli.

– Zapotrzebowanie na miejsca jest dosyć duże. Świadczy o tym rezerwowa lista po rekrutacji. Każdego roku jest bardzo dużo dzieci, które nie zostały przyjęte do oddziałów żłobkowych – wyjaśnia Karolina Kordek, dyrektor Gminnego Przedszkola nr 4 w Trzciance.  
Rodzice boją się, że uruchomienie nowego oddziału dla maluchów zmniejszy liczbę miejsc w przedszkolach. Urzędnicy uspokajają. Otwarcie żłobka nie będzie skutkowało brakiem miejsc dla starszych dzieci w przedszkolach. Kiedy może ruszyć żłobek? Burmistrz twierdzi, że to kwestia kilku miesięcy. 

– Jeśli środki europejskie zostaną uruchomione, to my postaramy się być gotowi z tą adaptacją nawet do września bieżącego roku. Jeśli natomiast te środki będą przekierowane w terminie późniejszym, to siłą rzeczy opóźni się uruchomienie tych miejsc – Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki.  

Gmina będzie się starała także o pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. Program gwarantuje finansowanie utrzymania żłobka przez 3 lata. Najpierw jednak pieniądze muszą zostać odblokowane.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group