Pilskie szkoły wysoko w rankingu Perspektyw

18.01.2023   Autor: Redakcja
1335---
Perspektywy opublikowały ranking liceów i techników. Najlepsze w naszym regionie jest pilskie niepubliczne liceum STO. Ogólniak na Pola wypadł poza pięćsetkę. 
  
- Moim zdaniem są rzeczy o wiele ważniejsze niż sam wynik - przekonuje dyrektorka najlepszej szkoły w naszym regionie. Niepubliczne liceum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile od kilku lat wygrywa w rankingu złotą tarczę. Liceum uplasowało się w tym roku na 150. miejscu wśród szkół średnich w kraju. 
 
- To zawsze cieszy, ale to nie jest nasz główny cel. Najważniejszy jest uczeń. Dbamy o to, żeby w szkole czuł się dobrze. Traktujemy uczniów podmiotowo. Słuchamy tego, co oni chcą osiągnąć i staramy się pomóc im w realizacji celów - zapewnia Katarzyna Jackowiak, dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile. 
 


Na 325. miejscu znalazło się LO Towarzystwa Salezjańskiego im. Jana Bosko w Pile, a na 419. popularna Nafta. Ogólniak na Pola wypadł w tym roku poza pięćsetkę i uplasował się na 714. miejscu. Ze szkół w regionie wysoko, bo na 489. pozycji znalazło się LO im. Janka z Czarnkowa.
 
- Cieszymy się ogromnie. Jest to dla nas niewątpliwie duży sukces. Mamy w końcu srebrną tarczę. Oczywiście będziemy robić wszystko, aby znaleźć się jeszcze wyżej w rankingu, natomiast na ten sukces na pewno zapracowały wysokie wyniki z egzaminów maturalnych - mówi Agnieszka Adamczyk, dyrektorka Liceum Ogólnokształcącego im. Janka z Czarnkowa.  
 
Wraz z wynikami z matur brane są pod uwagę w rankingu także wyniki olimpiad przedmiotowych. I to, zdaniem niektórych dyrektorów, nie zawsze jest sprawiedliwe. Popularny wałecki “Kazik” rokrocznie notuje znaczne spadki. W ostatnim rankingu ogólniak z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nie zmieścił się w pierwszym tysiącu.   
 
- To też odbija się na tych średnich wynikach. Nasi uczniowie w oddziałach Mistrzostwa Sportowego spędzają około czterech miesięcy na zgrupowaniach kadry narodowej. Nauczyciele muszą dwoić się i troić, żeby doprowadzić ich do matury i żeby zdali maturę. Ten poziom zdawalności uczniów Oddziałów Mistrzostwa Sportowego jest trochę niższy niż pozostałych uczniów i robi się ta proporcja - wyjaśnia Waldemar Rogulski, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza. Wielkiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Wałczu.  
 
W przypadku szkół branżowych wliczane są także wyniki egzaminów zawodowych. Najwyżej w regionie, jeśli chodzi o technika uplasował się Zespół Szkół w Ratajach w powiecie chodzieskim.
 
- W tym roku szkoła wypadła po raz kolejny bardzo dobrze. To 8. zaszczytne miejsce w województwie wielkopolskim, co nas bardzo cieszy. W ubiegłym roku był to wyższy wynik, bo 5. miejsce, ale to nie zmienia to faktu, że cały czas jesteśmy w czołówce najlepszych szkół w Wielkopolsce i tym samym przypadła nam w udziale złota tarcza - zaznacza Izabela Góra, dyrektor Zespołu Szkół w Ratajach.  
 
Technika z Piły w ogólnopolskim zestawieniu uplasowały się na pozycjach powyżej 100. miejsca. Wśród techników ze Złotowa duży spadek zanotował Zespół Szkół Ekonomicznych. Ekonom w ubiegłym roku był na 95. miejscu. W tym spadł na 203. I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Złotowie spadło w tym roku o niemal 30 pozycji i zajmuje 684. miejsce.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group