Powstaje plac zabaw na bulwarach nad Gwdą

17.01.2023   Autor: Artur Maras
---118
Trwa przebudowa terenów nad Gwdą. Miasto buduje na bulwarach przy ul. Dąbrowskiego największy plac zabaw w Pile. Jego otwarcie nastąpi jeszcze w tym roku.  
 
- To co będzie tu wykonane to oczywiście najbardziej spektakularny element tego projektu, czyli bardzo duży plac zabaw z rozmaitymi zabawkami, z przestrzenią podzieloną dla dzieci w różnym wieku. Oprócz tego boisko do buli, czyli coś dla każdego w każdym wieku, trzecie boisko sportowe, również parking na około 50 pojazdów - mówi Jolanta Sobieszczyk, dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Piły. 
 
Powstaną tu także chodniki oraz ścieżki rowerowe. Cały teren będzie oświetlony i monitorowany. Plac zabaw będzie oddany do użytku wiosną.
To kolejny etap przebudowy tej części miasta.  Wcześniej powstała tu. m. im skateplaza oraz boiska sportowe, a Wyspę połączono z bulwarami mostem. Miasto rozpoczęło już także budowę pumptracku, czyli toru do wyczynowej jazdy na rowerze. Łączna kwota inwestycji na pilskiej wyspie oraz terenach nadrzecznych wynosi ponad 30 mln złotych. Głównie to pieniądze unijne i rządowe.  
 
 
 
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group