Medal za pracę z niepełnosprawnymi dziećmi

17.01.2023   Autor: Redakcja
778---316
Siostra Jadwiga Targańska odznaczona Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Prezydenckie odznaczenie wręczył jej Grzegorz Piechowiak, poseł ziemi pilskiej. Uroczystość odbyła się w Zespole Placówek Oświatowych „NASZ DOM” w Gębicach. 

Siostra Targańska przez ponad 40 lat pracowała z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Przygotowywała ich do życia i pracy na wolnym rynku. 

Zmodernizowała i rozbudowała prowadzony przez siebie dom w Gębicach. Integrowała w ten sposób rodziców i darczyńców. Potrafiła łączyć różne środowiska na rzecz pomocy wychowankom domu. Honorowe odznaczenie przyznał prezydent Andrzej Duda na wniosek posła Grzegorza Piechowiaka.

- Wysoko ceniona jest rola siostry Jadwigi Targańskiej jako inicjatora, organizatora i animatora różnorodnych form szerzenia wiedzy pedagogicznej. Liczne konferencje, seminaria, wykłady specjalistyczne, zajęcia metodyczne, warsztaty, konsultacje, prezentacje, stanowiły trwały dorobek pedagogiczny, wywierający niezaprzeczalny wpływ na inne placówki kształcenia specjalnego w środowisku - mówi poseł Grzegorz Piechowiak.
Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości ustanowiony został w 2018 r. To nagroda przyznawana na pamiątkę stulecia odrodzenia Państwa Polskiego obywatelom polskim, którzy przyczyniają się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości, kulturowej tożsamości i materialnej pomyślności Rzeczypospolitej Polskiej. Jest odznaczeniem o charakterze pamiątkowym, nadawanym w okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2018-2022.

fot. biuro wiceministra Grzegorza Piechowiaka 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group